Aktualności - Juwenalia

Sesja z wodą

2019-12-17 14:55:04

Sesja coraz bliżej, a wraz z nią egzaminy, kolokwia i dużo nauki. Wszystko to skutkuje zwiększonym obciążeniem naszego organizmu. W jaki sposób możemy sobie pomóc w tym czasie?

sesja z wodą

Dieta to podstawa

Mózg pochłania 20% dostarczanej do organizmu energii. Glukoza i tlen stanowią podstawę jego zasilania. Bez nich komórki nerwowe obumierają. Źródło glukozy stanowią węglowodany, sięgajmy jednak po te najbardziej wartościowe, rezygnując z cukrów prostych, które występują w słodyczach i napojach słodzonych. Korzystajmy z nich tylko w nagłych przypadkach, gdy potrzebujemy szybkiego zastrzyku energii. Węglowodany złożone znajdziemy m.in. w kaszach, otrębach, ziarnach, fasoli i soczewicy.

Pamiętaj o witaminach i minerałach

Do prawidłowego działania nasz mózg potrzebuje nie tylko glukozy. Niezbędne są mu też witaminy, proteiny oraz tłuszcze. Najistotniejsze są witaminy A, C, E oraz witaminy z grupy B. Te ostatnie pomagają w syntezie neuroprzekaźników, gdyż ich niedobory skutkują kłopotami z pamięcią. Szukajmy ich jogurcie naturalnym, orzechach włoskich, awokado oraz pistacjach.

Podczas nauki korzystnie wpływają na nas również kwasy omega-3 stanowiące podstawę budującą tkankę mózgową. To one w dużym stopniu zwiększają naszą odporność na stres oraz przyspieszają przewodzenie impulsów. Dostarczymy je do organizmu wraz z rybami morskimi, olejami, nasionami lnu, chia i soją.

Nie zapominajmy o składnikach mineralnych, takich jak żelazo, cynk, wapń, magnez czy potas. Pierwszy z nich, żelazo, stanowi składnik hemoglobiny i jest niezbędnym pierwiastkiem transportującym tlen, co pozwala mózgowi na właściwą pracę. Z kolei wapń zapewnia prawidłowe przewodzenie bodźców nerwowych, a znajdziemy go w mleku, serze, a także sardynkach. Zarówno żelazo, jak i wapń z łatwością dostarczymy, pijąc naturalną wodę mineralną, taką jak Muszynianka. Równie istotny dla organizmu jest cynk, który poprawia naszą pamięć. Znajduje się w roślinach strączkowych, kaszy gryczanej, mięsie i serze żółtym.

Tak samo ważny, jak skład posiłków, jest również czas ich spożywania. Zadbajmy o to, aby jeść regularnie, ponieważ zbyt długa przerwa w dopływie energii powoduje osłabienie koncentracji i logicznego myślenia.

Uwolnij się od stresu

Istotną rolę w sesyjnym funkcjonowaniu pełni również magnez, który pomaga nam radzić sobie ze stresem. Mózg składa się w dużej mierze z wody, dlatego nie zapomnijmy o codziennym spożywaniu naturalnej wody mineralnej, najlepiej Muszynianki, która zawiera magnez, potas, wapń żelazo, wodorowęglany i kwas metakrzemowy.

Woda jest czynnikiem, od którego zależy szybkość przewodzenia impulsów nerwowych. Odwodnienie skutkuje szybszym zmęczeniem organizmu, bólami głowy czy problemami ze skupieniem się i koncentracją, jesteśmy też bardziej podatni na stres. Właśnie dlatego tak ważne jest regularne sięganie po szklankę wody. To dzięki niej nauka pójdzie nam znacznie łatwiej, zyskamy więcej energii. W czasie sesji postaw na Muszyniankę! Sesja pójdzie gładko!

Muszynianka

Artykuł Partnera

fot. stock.adobe.com/fizkes

Słowa kluczowe: dieta studencka, odżywianie, poradnik, Muszynianka
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Bachanalia 2022 - juwenalia w Zielonej Górze

Sprawdź, kto wystąpi podczas tegorocznej imprezy.

Kortowiada 2022 przedstawia pełny Line-up [WIDEO] Olsztyn

Znamy już nie tylko rozkład koncertów na scenie głównej, ale i listę wydarzeń towarzyszących.

Poznaliśmy line-up Juwenaliów Krako(w)skich 2022 Kraków

Po trzech latach przerwy, największe święto studentów powraca.

Polecamy
juwenaliabialystok
Juwenalia Białystok 2019 - zobacz program imprezy Białystok

Tegoroczne Juwenalia Białostockie będą trwać od 30 maja do 1 czerwca. Jednak już przed tą datą odbędą się różnorodne wydarzenia związane z Juwenaliami.

logo
Juwenalia 2019 w Rzeszowie - plan wydarzeń Rzeszów

Tegoroczne Rzeszowskie Juwenalia będą miały miejsce w dniach 9-11 maja. Sprawdźcie, kto zagra!

Polecamy
Ostatnio dodane
Bachanalia 2022 - juwenalia w Zielonej Górze

Sprawdź, kto wystąpi podczas tegorocznej imprezy.

Kortowiada 2022 przedstawia pełny Line-up [WIDEO] Olsztyn

Znamy już nie tylko rozkład koncertów na scenie głównej, ale i listę wydarzeń towarzyszących.

Popularne
Konkurs na Juwenaliowe Zdjęcie Roku!
Konkurs na Juwenaliowe Zdjęcie Roku!

Wiemy kto wygrał konkurs na Juwenaliowe Zdjęcie Roku, lecz wszytskim wam należą się wielkie podziękowania!

Pstryknij fotkę, zgarnij laptopa!
Pstryknij fotkę, zgarnij laptopa!

„Największym problemem amatorów jest to, że nie mają oni żadnego powodu, by zrobić zdjęcie” – powiedział fotografik Terence Donovan. Portal dlaStudenta.pl drugi rok z rzędu chce wszelakim amatorom dać do ręki taki powód!

Juwenalia 2011! U nas juz od dziś
Juwenalia 2011! U nas juz od dziś

Już w maju czeka na Was mnóstwo zabawy! Będziemy imprezować na koncertach, balangach, klubowych, domowych i pod gołą chmurką! Wszystko oczywiście za sprawą Juwenaliów.