Aktualności - Juwenalia

Sesja z wodą

2019-12-17 14:55:04

Sesja coraz bliżej, a wraz z nią egzaminy, kolokwia i dużo nauki. Wszystko to skutkuje zwiększonym obciążeniem naszego organizmu. W jaki sposób możemy sobie pomóc w tym czasie?

sesja z wodą

Dieta to podstawa

Mózg pochłania 20% dostarczanej do organizmu energii. Glukoza i tlen stanowią podstawę jego zasilania. Bez nich komórki nerwowe obumierają. Źródło glukozy stanowią węglowodany, sięgajmy jednak po te najbardziej wartościowe, rezygnując z cukrów prostych, które występują w słodyczach i napojach słodzonych. Korzystajmy z nich tylko w nagłych przypadkach, gdy potrzebujemy szybkiego zastrzyku energii. Węglowodany złożone znajdziemy m.in. w kaszach, otrębach, ziarnach, fasoli i soczewicy.

Pamiętaj o witaminach i minerałach

Do prawidłowego działania nasz mózg potrzebuje nie tylko glukozy. Niezbędne są mu też witaminy, proteiny oraz tłuszcze. Najistotniejsze są witaminy A, C, E oraz witaminy z grupy B. Te ostatnie pomagają w syntezie neuroprzekaźników, gdyż ich niedobory skutkują kłopotami z pamięcią. Szukajmy ich jogurcie naturalnym, orzechach włoskich, awokado oraz pistacjach.

Podczas nauki korzystnie wpływają na nas również kwasy omega-3 stanowiące podstawę budującą tkankę mózgową. To one w dużym stopniu zwiększają naszą odporność na stres oraz przyspieszają przewodzenie impulsów. Dostarczymy je do organizmu wraz z rybami morskimi, olejami, nasionami lnu, chia i soją.

Nie zapominajmy o składnikach mineralnych, takich jak żelazo, cynk, wapń, magnez czy potas. Pierwszy z nich, żelazo, stanowi składnik hemoglobiny i jest niezbędnym pierwiastkiem transportującym tlen, co pozwala mózgowi na właściwą pracę. Z kolei wapń zapewnia prawidłowe przewodzenie bodźców nerwowych, a znajdziemy go w mleku, serze, a także sardynkach. Zarówno żelazo, jak i wapń z łatwością dostarczymy, pijąc naturalną wodę mineralną, taką jak Muszynianka. Równie istotny dla organizmu jest cynk, który poprawia naszą pamięć. Znajduje się w roślinach strączkowych, kaszy gryczanej, mięsie i serze żółtym.

Tak samo ważny, jak skład posiłków, jest również czas ich spożywania. Zadbajmy o to, aby jeść regularnie, ponieważ zbyt długa przerwa w dopływie energii powoduje osłabienie koncentracji i logicznego myślenia.

Uwolnij się od stresu

Istotną rolę w sesyjnym funkcjonowaniu pełni również magnez, który pomaga nam radzić sobie ze stresem. Mózg składa się w dużej mierze z wody, dlatego nie zapomnijmy o codziennym spożywaniu naturalnej wody mineralnej, najlepiej Muszynianki, która zawiera magnez, potas, wapń żelazo, wodorowęglany i kwas metakrzemowy.

Woda jest czynnikiem, od którego zależy szybkość przewodzenia impulsów nerwowych. Odwodnienie skutkuje szybszym zmęczeniem organizmu, bólami głowy czy problemami ze skupieniem się i koncentracją, jesteśmy też bardziej podatni na stres. Właśnie dlatego tak ważne jest regularne sięganie po szklankę wody. To dzięki niej nauka pójdzie nam znacznie łatwiej, zyskamy więcej energii. W czasie sesji postaw na Muszyniankę! Sesja pójdzie gładko!

Muszynianka

Artykuł Partnera

fot. stock.adobe.com/fizkes

Słowa kluczowe: dieta studencka, odżywianie, poradnik, Muszynianka
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Kortowiada 2020 - dzień 1. juwenaliów online w Olsztynie Olsztyn

Olsztyńskie juwenalia mówią "nie" koronawirusowi!

Juwenalia UEK 2020 - koncert Żabsona kolejną atrakcją! Kraków

Nie zwalniamy tempa! Żabson zostaje trzecią gwiazdą Juwenaliów UEK!

Kortowiada 2020 - koszulka już w sprzedaży! Olsztyn

Koszulka Kortowiada 2020 nie tylko wygląda świetnie, ale też będzie uprawniać do zniżki na bilety na wydarzenia towarzyszące.

Polecamy
Piastonalia 2019 - poznajcie plan wydarzenia! Opole

Po raz kolejny studenci z Opola zapraszają na kilkudniową imprezę pełną atrakcji i koncertów na dwóch uczelniach!

Juwenalia Śląskie 2020 - ruszyła sprzedaż biletów Katowice

Poznaj szczegóły dotyczące tegorocznej edycji Juwenaliów w Katowicach!

Polecamy
Ostatnio dodane
Kortowiada 2020 - dzień 1. juwenaliów online w Olsztynie Olsztyn

Olsztyńskie juwenalia mówią "nie" koronawirusowi!

Juwenalia UEK 2020 - koncert Żabsona kolejną atrakcją! Kraków

Nie zwalniamy tempa! Żabson zostaje trzecią gwiazdą Juwenaliów UEK!

Popularne
Konkurs na Juwenaliowe Zdjęcie Roku!
Konkurs na Juwenaliowe Zdjęcie Roku!

Wiemy kto wygrał konkurs na Juwenaliowe Zdjęcie Roku, lecz wszytskim wam należą się wielkie podziękowania!

Pstryknij fotkę, zgarnij laptopa!
Pstryknij fotkę, zgarnij laptopa!

„Największym problemem amatorów jest to, że nie mają oni żadnego powodu, by zrobić zdjęcie” – powiedział fotografik Terence Donovan. Portal dlaStudenta.pl drugi rok z rzędu chce wszelakim amatorom dać do ręki taki powód!

Juwenalia 2011! U nas juz od dziś
Juwenalia 2011! U nas juz od dziś

Już w maju czeka na Was mnóstwo zabawy! Będziemy imprezować na koncertach, balangach, klubowych, domowych i pod gołą chmurką! Wszystko oczywiście za sprawą Juwenaliów.