Aktualności - Juwenalia

Juwenalia 2023: imprezy, których nie można ominąć!

2023-05-10 15:15:56

Juwenalia 2023

Początek maja to dla tysięcy studentów gorący okres. Jak co roku jednak, po miesiącach nauki przychodzi czas na zabawę – a dokładniej mówiąc na Juwenalia. Organizowane w wielu miastach w całej Polsce, przyciągają nie tylko studentów, ale i fanów dobrej muzyki. Wybierasz się na Juwenalia? Świetnie się składa! Poniżej znajdziesz rozpiskę najważniejszych wydarzeń muzycznych. Zajrzyj do niej i dowiedz się, jakie koncerty odbędą się z okazji tegorocznych Juwenaliów!

Juwenalia 2023 Juwenalia w Rzeszowie: 12-13 maja

Kalendarz majowych imprez otwierają Juwenalia 2023 w Rzeszowie, które de facto są największą imprezą tego typu na Podkarpaciu. Impreza odbędzie się na terenie Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza i będzie to już 28. edycja tego wydarzenia. Z tej okazji organizatorzy przygotowali więc dla studentów masę niespodzianek. Zwieńczeniem 2 dni zabaw będzie natomiast Wielki Koncertowy Finał oraz parada studencka, która w sobotę wyruszy ze Starego Rynku i skończy swój pochód na terenie Politechniki.

Na scenie rzeszowskich Juwenaliów zobaczymy natomiast gwiazdy takie jak: Gibbs, Łydka Grubasa, Lady Pank oraz Bajm, którzy wystąpią w piątek. W sobotę na Juwenaliach zagrają natomiast legendy polskiej sceny muzycznej – Marylę Rodowicz i zespół Kult. Poza nimi publiczność rozgrzeją również Malik Montana, Krzysztof Zalewski i O.S.T.R. Fanów muzyki elektronicznej z pewnością ucieszy natomiast występ Gromee. Co więcej, w ramach tegorocznych Juwenaliów na kampusie Politechniki odbędą się również konferencje naukowe, gry sportowe oraz wydarzenia kulturalne – w tym plener malarski.

Varsonalia i Ursynalia w Warszawie: 12-13 maja, 2-3 czerwca

W tym samym terminie odbędą się Juwenalia w stolicy. W pierwszej połowie maja odbędą się bowiem Varsonalia, czyli Juwenalia 2023 Politechniki Warszawskiej. Na głównej scenie, która pojawi się na Stadionie Syren zagrają m.in. Strachy na Lachy oraz Kult. W sobotę 13 maja na scenie pojawią się klasyki takie jak Bajm i Myslovitz. Varsonalia 2023 zamknie natomiast The Dumplings znany z tanecznej muzyki elektronicznej.

Kilka tygodni później zostanie zorganizowana inna impreza studencka – Ursynalia, w ramach których czekają nas 3 dni koncertów. Warszawskie Juwenalia 2023 odbędą się na Starym Kampusie w dniach 2 i 3️ czerwca, a podczas wydarzenia zagrają m.in. zespół Playboys, Piękni i Młodzi oraz znany wszystkim Boys. W sobotni wieczór zamiast Disco Polo na scenie zabrzmią nieco mocniejsze, rapowe klimaty. Sobotni koncert finałowy otworzy bowiem Kubańczyk, po którym wystąpią także TEDE, Kartky i Kękę. 

Juwenalia w Krakowie: 16-21 maja

Kolejną ważną imprezą w maju są Juwenalia 2023 w Krakowie. Podobnie jak i w poprzednim roku i tym potrwają one aż 6 dni, a dwa pierwsze zostaną poświęcone wydarzeniom kulturalnym. Zaplanowane z tej okazji koncerty w Strefie Plaża rozpoczną się natomiast rapową JuweŚrodą, podczas której wystąpią artyści tacy jak: Tribbs, PlanBe i Kizo. W czwartek na krakowskich Juwenaliach zobaczymy natomiast występy Krzysztofa Zalewskiego, Piotra Zioło oraz Ralpha Kaminskiego.

Na tym jednak jeszcze nie koniec muzycznych wrażeń. W JuwePiątek na scenie Juwenaliów pojawią się m.in. VHS, Guzior i Majki. Ich występy zamknie natomiast ponad godzinny DJ–set Skytech. Ten polski duet muzyczny z pewnością ucieszy wszystkich fanów muzyki house, trance i electro. JuwePiątek zamknie natomiast inny polski duet – Si Us Plau. Juwenalia 2023 w Krakowie zamknie natomiast JuweSobota, podczas której usłyszymy stare, dobre szlagiery zespołów Myslovitz i Lady Pank. Na scenie pojawi się także heavy metalowa kapela Nocny Kochanek.

Juwenalia w Olsztynie: 25-27 maja

Organizowana w Olsztynie Kortowiada to jedna z największych imprez studenckich w kraju. I to nie tylko pod względem powierzchni, która zostanie udostępniona studentom, ale i ilości uczestników, którzy wezmą w tym wydarzeniu udział. Juwenalia 2023 w Olsztynie zwieńczą natomiast występy, które odbędą się na Plaży Kortowskiej. To właśnie tam zostanie rozstawiona scena główna, na której wystąpi aż 16 artystów.

Wśród nich na scenie w czwartkowy wieczór zagrają m.in. Molesta Ewenement, Mrozu, finalista programu Must Be The Music zespół Enej, Zalia oraz Bryska. Następnie w piątek Kortowiada 2023 zagości na scenie artystów młodego pokolenia. Wśród nich pojawi się m.in. Błażej Król, White 2115, Michał Szczygieł, Oki oraz gwiazda wieczoru – Ralph Kaminski, W sobotnią noc odbędzie się natomiast wielki finał olsztyńskich Juwenaliów, na którym zobaczymy Gibbsa, Igo, Julię Rocka oraz Kult. Na scenie pojawi się również Sarius, który zakończy imprezę.

Warto równie dodać, że zgodnie z zapowiedziami organizatorów na uczestników Kortowiady będzie czekać wiele konkursów i atrakcji. Co więcej, tegoroczna, 62. już edycja Juwenaliów w Olsztynie zostanie poświęcona Mikołajowi Kopernikowi, do którego należy 2023 rok. Z tego powodu motywem przewodnim Kortowiady będzie kosmos, a kampus przemieni się na kilka dni w scenerię rodem z filmów sci-fi.

Artykuł Partnera

fot. materiały Partnera

Słowa kluczowe: Miasta, koncerty, program, bilety
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Juwenalia 2023 #WrocławRazem - dzień 1. [RELACJA]
Juwenalia 2023 #WrocławRazem - dzień 3. [RELACJA] Wrocław

Zobacz, co działo się podczas pierwszego dnia studenckiego święta.

Rozpoczęły się Juwenalia 2023 #WrocławRazem!
Rozpoczęły się Juwenalia 2023 #WrocławRazem! Wrocław

Zobacz, co czeka studentów przez najbliższe dni!

Włocławek zaprasza na Akademikalia 2023

Największa impreza studencka we Włocławku powraca w nowym stylu!

Polecamy
Królewskie Juwenalia 2019 w Bydgoszczy - program wydarzenia Bydgoszcz

Juwenalia ogarniają całą Polskę! Oto co czekać będzie na studentów w Bydgoszczy.

Błażej Król wystąpi podczas Kortowiady 2023 [WIDEO] Olsztyn

Zgodnie z tradycją organizatorzy Kortowiady ogłaszają następnego artystę.

Polecamy
Ostatnio dodane
Juwenalia 2023 #WrocławRazem - dzień 1. [RELACJA]
Juwenalia 2023 #WrocławRazem - dzień 3. [RELACJA] Wrocław

Zobacz, co działo się podczas pierwszego dnia studenckiego święta.

Rozpoczęły się Juwenalia 2023 #WrocławRazem!
Rozpoczęły się Juwenalia 2023 #WrocławRazem! Wrocław

Zobacz, co czeka studentów przez najbliższe dni!

Popularne
Warszawa zaprasza na Ursynalia 2023 [WIDEO] Warszawa

Sprawdź kto w tym roku wystąpi.