Aktualności - Juwenalia

Jak kupić online bilet na imprezę?

2019-09-19 11:19:32

Sezon koncertowy w Polsce trwa cały rok, choć oczywiście zmienia się ich charakter. Z plenerów przenosimy się do klubów, hal a nawet na stadiony, a każda z imprez ma swój niepowtarzalny klimat oraz oczywiście przyciąga konkretną grupę odbiorców. Z drugiej strony warto zauważyć, że Polska z roku na rok staje się również coraz bardziej atrakcyjnym rynkiem dla mniej lub bardziej znanych zespołów oraz wykonawców, więc nawet światowe gwiazdy, planując tournee, nie omijają  już naszego kraju. Co za tym idzie, na koncertowej mamy setki wydarzeń, spośród każdy miłośnik klasyki czy ciężkiego rocka i wszystkich gatunków pomiędzy nimi znajdzie coś dla siebie.

1. Koncerty, festiwale, spotkania
2. Wymarzone eventy
3. Emocje poza kontrolą
4. Online

koncerty juwenaliowe

Koncerty, festiwale, spotkania

Dzieje się w Polsce bardzo dużo. Zarówno w mniejszych miastach, jak i tych dużych organizowane są eventy, które przyciągają różną publiczność. Są to imprezy miejskie i robione przez organizacje pozarządowe, komercyjne i bezpłatne, dotykające kultury wysokiej oraz te służące tylko i wyłącznie doskonałej rozrywce. Wiele z tych wydarzeń, szczególnie gdy do Polski ma przyjechać wielka gwiazda, jest zaplanowanych już z kilkuletnim wyprzedzeniem, a bilety sprzedają się na pniu nawet wtedy, gdy są bardzo drogie. Ten trend związany jest oczywiście z tym, że brakuje nam wspaniałych widowisk, a infrastruktura coraz częściej odpowiada na potrzeby i wymagania nawet wielkich przedsięwzięć. Polacy chcą się bawić, mają na to pieniądze, są w stanie jechać na drugi koniec Polski, by wziąć udział w wydarzeniu, a dzięki temu, że dostępne są bilety online, to nie ma żadnych logistycznych przeszkód, by spędzać czas na takim wydarzeniu, na jakim się chce.

Wymarzone eventy

Organizowane w całym kraju spotkania to oczywiście koncerty, festiwale, spektakle teatralne czy też spotkania literackie. Poza tym znajdziemy także eventy dla całych rodzin lub też złoty na przykład miłośników zabytkowych aut. Pasjonatów w naszym kraju nie brakuje, a odbiorcy coraz chętniej podziwiają zainteresowania innych osób, a tym samym się inspirują. Warto wspomnieć, że wiele ze wspomnianych wydarzeń jest bezpłatnych, a bilety na wydarzenia muzyczne i wejściówki na inne imprezy bez problemu kupimy. W ofercie przeważają oczywiście koncerty. One też przyciągają relatywnie największą ilość osób. Popularnością cieszą się występy polskich i zagranicznych gwiazd, a także całe festiwale, przeglądy lub widowiska interdyscyplinarne, które w pewien sposób przekraczają granice i wykorzystują muzykę, teatr, multimedia czy performance, by odbiorcom zaserwować całą feerię wrażeń.

Emocje poza kontrolą

Z pewnością najchętniej wybieramy się na takie wydarzenia, które wpisują się w nasz gust. Z drugiej strony ilość imprez pozwala również spróbować czegoś nowego. Zresztą wykonawcy czy zespoły chętnie zaskakują, by przyciągnąć jak najwięcej odbiorców, by kolejna trasa koncertowa okazała się wielkim sukcesem. Wydaje się więc, że co chwilę przekraczamy granice, a technologia ułatwia realizację wielu rzeczy, choć najważniejszy jest pomysł i artyzm. To właśnie one przyciągają. I to bardzo skutecznie. Bilety na koncerty sprzedają się szybko, szczególnie wtedy gdy za programem stoją znane nazwiska lub też ważne nagrody.

Online

Obecnie niemalże wszystko kupujemy online, więc dlaczego nie mielibyśmy też w ten sposób planować czasu wolnego i rozrywek. Funkcjonalna strona internetowa pozwoli znaleźć odpowiednie wydarzenie zarówno blisko domu, jak i na drugim końcu Polski czy za granicą. Poza tym możemy to zrobić w kilka minut bez stania w kolejce do kasy. To o tyle istotne, że bilety na ważne wydarzenia potrafią się rozchodzić w tempie ekspresowym, a przecież nie będziemy jechać kilkaset kilometrów, by stanąć w ogonku. Wyszukiwarka pomoże nam znaleźć koncert ulubionego wykonawcy lub też imprezy, które akurat będą się odbywać w czasie, gdy na przykład będziemy na urlopie w danym miejscu. Online możemy wybrać najlepsze miejsca i wszystkich formalności dokonujemy drogą elektroniczną. To znacznie usprawnia całą procedurę. Jest również wygodne z punktu widzenia organizatora, ponieważ nie musi on organizować punktu kasowego, zatrudniać pracowników do jego obsługi i nie ma problemu z tłumami w kolejce. Poza tym taką sprzedaż online zdecydowanie lepiej się promuje w sieci, a to najlepszy nośnik informacji dla współczesnych odbiorców.  

Bileterie internetowe są bardzo popularne i dają nam pełną swobodę różnych działań. To bezpieczna i szybka opcja, by kupić wymarzony bilet a także, aby znaleźć imprezę, która może nas zainteresować. Tanie bilety są również świetnym pomysłem na prezent dla kogoś bliskiego lub dla znajomych. Najczęściej w ofercie znaleźć można wydarzenia muzyczne, sportowe czy też kulturalne, ale praktyka pokazuje, że rodzajów wydarzeń jest dużo dużo więcej. Niezależnie od tego, czy przyciągają kilka tysięcy odbiorców, czy też kilkadziesiąt niewątpliwie, wpływają na to, jak wiele się w naszym kraju dzieje.

Artykuł Partnera

fot. pixabay.com

Słowa kluczowe: Juwenalia, imprezy, koncerty, wydarzenia, tanie bilety
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Kortowiada 2022 przedstawia pełny Line-up [WIDEO] Olsztyn

Znamy już nie tylko rozkład koncertów na scenie głównej, ale i listę wydarzeń towarzyszących.

Poznaliśmy line-up Juwenaliów Krako(w)skich 2022 Kraków

Po trzech latach przerwy, największe święto studentów powraca.

Poznaliśmy program Juwenaliów SGH 2022 Warszawa

W tym dniu Ogrody Rektorskie zmienią się nie do poznania, przyjmując w swoje progi tłumy studentów spragnionych dobrej zabawy.

Polecamy
sesja z wodą
Sesja z wodą

Sesja coraz bliżej, a wraz z nią egzaminy, kolokwia i dużo nauki. Wszystko to skutkuje zwiększonym obciążeniem naszego organizmu. W jaki sposób możemy pomóc sobie w tym czasie?

Ekonomalia 2019 - szczegóły imprezy Wrocław

Juwenalia Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu jak co roku ekscytują wszystkich studentów! Oto co czeka na Nas tym razem.

Polecamy
Ostatnio dodane
Kortowiada 2022 przedstawia pełny Line-up [WIDEO] Olsztyn

Znamy już nie tylko rozkład koncertów na scenie głównej, ale i listę wydarzeń towarzyszących.

Poznaliśmy line-up Juwenaliów Krako(w)skich 2022 Kraków

Po trzech latach przerwy, największe święto studentów powraca.

Popularne
Konkurs na Juwenaliowe Zdjęcie Roku!
Konkurs na Juwenaliowe Zdjęcie Roku!

Wiemy kto wygrał konkurs na Juwenaliowe Zdjęcie Roku, lecz wszytskim wam należą się wielkie podziękowania!

Pstryknij fotkę, zgarnij laptopa!
Pstryknij fotkę, zgarnij laptopa!

„Największym problemem amatorów jest to, że nie mają oni żadnego powodu, by zrobić zdjęcie” – powiedział fotografik Terence Donovan. Portal dlaStudenta.pl drugi rok z rzędu chce wszelakim amatorom dać do ręki taki powód!

Juwenalia 2011! U nas juz od dziś
Juwenalia 2011! U nas juz od dziś

Już w maju czeka na Was mnóstwo zabawy! Będziemy imprezować na koncertach, balangach, klubowych, domowych i pod gołą chmurką! Wszystko oczywiście za sprawą Juwenaliów.